Jak to działa

Jak działają pompy ciepła

    Coraz więcej osób inwestuje w urządzenia bezobsługowe i bezawaryjne takie jak pompy ciepła. Opracowywane są też nowsze modele pomp aby wpłynąć korzystnie na efektywność i sprawność tych urządzeń. Aby osiągnąć możliwie najniższe roczne koszty eks...Więcej..

Jak działają kolektory słoneczne

Zasada działania kolektorów słonecznych opiera się o przemianę energii promieniowania słonecznego w energie cieplną, zwaną inaczej konwersję fototermiczną aktywną. Konwersja nazywana jest aktywną, ponieważ do transportu energii potrzebne są dodatkowe...Więcej..

Fotowoltaika

Na bazie krzemu wykonywane są najpopularniejsze ogniwa fotowoltaiczne. Krzem jest półprzewodnikiem a to oznacza, że może płynąć w nim prąd tylko w określonych warunkach. W procesie technologicznym krzemowe podłoże zostaje poddane obróbce zewnętrznej ...Więcej..

Rekuperacja

Zalety systemu rekuperacji: → ograniczenie strat ciepła w budynku, → oszczędności eksploatacyjne w zakresie ogrzewania, → ciągła wymiana świeżego powietrza i wyrzut z budynku powietrza zużytego, → brak konieczności wykonywania przewodów kominowych, →...Więcej..

Jak działa oświetlenie LED

Powstawanie światła w diodach jest związane ze zjawiskiem elektroluminescencji zachodzącym w materiałach półprzewodnikowych. Półprzewodnik jest kryształem zbudowany z dwóch warstw N i P, z których N posiada dużą liczbę elektronów (ładunek ujemny) a P...Więcej..

Jak działają kotły na pellet

Kocioł na pelety jest urządzeniem w zestawie z zasobnikiem, który pozwala na bezobsługową pracę nawet do tygodnia jeśli pojemność wynosi powyżej 400l. Jest to zautomatyzowany proces spalania biomasy, pozwalający zwiększyć komfort użytkowania niż jest...Więcej..